Nasza Grupa FaceBook | Poezja i muzyka


Marian Jedlecki

Marcin-Jodlowski_kolobrzeg-poeta

Moje rodzinne miasto – to Wieluń. Wieloletni animator kultury. Przez wiele lat byłem marynarzem. Ten okres mojego życia – przygodę z morzem – wspominam ze szczególnym sentymentem. Tęsknotę za morzem opisałem w tomiku wierszy „Pieśń Morza”.
Piszę opowiadania, felietony, wiersze. Przygotowuję do wydania opowiadania z okresu mojej marynarskiej przygody „Moje Morze”, zbiór esejów “Myśli Niepokorne” oraz cztery tomiki wierszy – ” Sklejone Marzenia” „Alienacje” „Kanony” i „Półprawdy”. Mieszkam w Kołobrzegu. Jestem prezesem Stowarzyszenia Autorów Polskich o/Kołobrzeg.
Potrzeba pisania odezwała się to we mnie nagle i całkiem niespodziewanie. Chociaż, zawsze gdzieś w głębi siebie wiedziałem, że kiedyś będę pisał.
Wszystko to z głębi serca i w obronie osobistej wolności.
Jako marynarz trochę z nudów pisałem o tym, co przeżywałem i co widziałem, co czułem w czasie ciągnących się jak cumy statkowe, długich rejsów po wszystkich oceanach świata i większości mórz.
Dotychczas publikowałem w almanachach – „Dźwirzyńskie Lato Literackie”, w „Literackim Kwartalniku Świętokrzyskim”, w czasopismach Nieznany Świat, Flesz, w Kulisach Kołobrzeskich. Moje wiersze z cyklu „Ingrediencje” publikowane były w języku włoskim na stronie włoskiego portalu dziennikarskiego “Alessandria Today” oraz międzynarodowego przeglądu kulturalnego “Verso – spazio letterario indipendente / Wers – niezależny obszar literacki”:
https://versospazioletterarioindipendente.wordpress.com/2019/06/26/poesia-polacca-sei-liriche-scelte-di-marian-jedlecki-szesc-poezji-wybranych-mariana-jedleckiego/?preview=true
https://alessandria.today/2019/06/26/poesia-polacca-sei-liriche-scelte-di-marian-jedlecki/

Piszę dużo także na swoim blogu – https://marcin50.wordpress.com

Marian Jedlecki

Moje wiersze