Noworoczne Spotkanie Poetyckie. SAP oddział Kołobrzeg
Stowarzyszenie Autorów Polskich | Nasza Grupa FaceBook | Poezja i muzyka


STOWARZYSZENIE AUTORÓW POLSKICH oddział Kołobrzeg

Stowarzyszenie Autorów Polskich o/ Kołobrzeg – Organizator Nadmorskich Spotkań Literackich i Teatralnych w Kołobrzegu w Międzywodziu w Kazimierzu Dolnym oraz Międzyzdrojach – serdecznie zaprasza do uczestnictwa w organizowanych przez siebie plenerach literackich oraz warsztatach. Warsztaty przeznaczone są przede wszystkim dla osób z niewielkim i średnim doświadczeniem literackim, a wykładowcami są znani poeci i krytycy literaccy współpracujący z naszym Stowarzyszeniem.
Celem Spotkań jest animacja i prezentacja szeroko rozumianej twórczości, indywidualnych zajęć warsztatowych, spotkań autorskich i publikacji książkowych. Jesteś romantykiem, to idealne miejsce właśnie dla Ciebie. Brak Ci słów, aby opisać co czujesz i myślisz? Zobacz jak inni wyrażają siebie poprzez poezję i prozę.
Spotkania są miejscem, w których sztuka staje się formą komunikacji. Malarstwo występuje tam obok literatury i innych technik twórczych na tym samym poziomie stanowiącym w szerokim pojęciu płaszczyznę interdyscyplinarnego kontaktu. SAP jest stowarzyszeniem twórczym autorów książek naukowych, popularnonaukowych, literatury faktu, literatury publicystycznej i innych form literackich stanowiących przedmiot prawa autorskiego. “Choćby się napisało sto nowelek, z których wszystkie bez wyjątku okazałyby się kiepskie – nie oznacza to jeszcze porażki. Porażką byłaby dopiero rezygnacja z pisania. Napisałem około dwóch tysięcy krótkich opowiadań, z czego opublikowałem chyba nie więcej niż trzysta, i mam wrażenie, że ciągle się uczę. Każdy człowiek, który wytrwale pracuje, ma przed sobą szansę. Nie zostanie może wielkim pisarzem, ale jeżeli będzie pielęgnował staromodne cnoty pracowitości i wytrwałości, to niewątpliwie odniesie pewien sukces.” (Ray Bradbury, marzec 1971).

Czy czujesz nieodpartą potrzebę zapisania czegoś – wrażeń, przemyśleń, odkryć albo opisania, malowania zaobserwowanej właśnie sytuacji, czyichś zachowań, rozmowy? Przelewanie emocji na papier czy płótno przynosi Ci ulgę i sprawia satysfakcję? A może wręcz uskrzydla? Jeśli tak, to chęć uczestnictwa w Nadmorskich Spotkaniach Literackich i Malarskich w Kołobrzegu jest dla Ciebie. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami są członkowie Zarządu SAP o/Kołobrzeg – długoletni o bogatym doświadczeniu etatowi pracownicy Ośrodków Kultury oraz animatorzy działalności kulturalnej. Spotkania adresowane są do tych osób, które kochają malować, pisać i chętnie dzielą się opiniami i refleksjami. Szczególnie gorąco zapraszamy tych, którzy piszą do szuflady a potrzebują koleżeńskiej pomocy, opinii, czy też wskazówek oraz chcących zacząć przygodę z piórem lub pędzlem. Koncentrujemy się na tworzeniu krótkich form prozatorskich: nowel i opowiadań. Natomiast jeśli chodzi o poezję – na pisaniu wierszy oszczędnych w słowach, lapidarnych, stanowiących opozycję wobec “słowolejstwa”. To także możliwość skorzystania z indywidualnych porad warsztatowych u doświadczonych poetów mających bogaty dorobek pisarski oraz krytyków literackich jak Alicja Patey-Grabowska z Warszawy, Stefan Jurkowski z Warszawy. Wykłady z prezentacji tekstów, ich interpretacji o raz zajęcia praktyczne prowadzi profesor Stanisław Górka.

Wieczorne spotkania – “Spotkania o Zachodzie Słońca” – są częścią prezentacyjną i przeglądem twórczości pod kątem i wyciągania indywidualnych wniosków na własne potrzeby. Będzie też okazja do twórczych dyskusji w przyjaźnie nastawionym gronie. Jeżeli czujesz się romantykiem, to idealne miejsce właśnie dla Ciebie. Zobacz jak inni wyrażają siebie poprzez poezję. Powołaliśmy do życia Nadmorskie Spotkania Literackie i Malarskie także po to, aby wspólnie cieszyć się poezją, sztuką i życiem wśród piękna literatury. Po to, aby poznawać się wzajemnie, spotkać się z interesującymi ludźmi i znaleźć prawdziwych przyjaciół. Bądź z nami. Daj się ponieść spontanicznym emocjom, twórczej fali, której towarzyszy szacunek dla innych. Poszukaj z nami prawdziwej sztuki. Poczuj bicie jej serca. Poznaj piękno z wyjątkową grupą jego twórców i miłośników. Czas na debiut, zaistniej w internecie już teraz. Adresujemy plenery malarskie, plenery oraz warsztaty literackie do pisarzy, poetów i malarzy nieprofesjonalnych, a także profesjonalistów. Działalność opieramy na nieodpłatnej pracy organizatorów – wszystkie uzyskane fundusze, wpłaty składek, przeznaczane są w całości na organizację imprez literackich.
Uwaga: Plenery literackie oraz warsztaty nie są tyko spotkaniami towarzyskimi. W związku z tym wymaganie jest przestrzeganie porządku dziennego oraz planu pracy bez wprowadzania jakichkolwiek samowolnych zmian bez zgody i akceptacji organizatorów.

Celami nadrzędnymi Stowarzyszenia są:
– upowszechnianie kultury w szerokim zakresie
– upowszechnianie poezji i innych form artystycznych
– jednoczenie ludzi posiadających pasję twórczą profesjonalistów i nieprofesjonalistów
– popularyzacja idei poezji, jako uniwersalnego języka
– propagowanie i kultywowanie kultury, historii i tradycji chrześcijańskiej
– nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem” Amici Italia – Polonia”‘ z Italii, aby pokazać Włochom polską poezję z jak najlepszej strony, a także abyśmy mieli okazję przyjrzeć się Włochom, tworzących w tym kraju poetom, a właściwie kwintesencja tego narodu, czyli jego Południa oczyma poetów mieszkających i tworzących w tym regionie przewidziane są wyjazdy integracyjne.

KONTAKT
renomastyl@gmail.com
prezes Zarządu – tel. 666 150 479

Zarząd SAP o/ Kołobrzeg