My, Polacy w 2008 roku…

My, Polacy w 2008 roku…
Zygmunt Jan Prusiński

Leonowi Beenhakkerowi

Mamy widowisko, Mistrzostwa Europy 2008,
cała Polska i Polonia święcić będzie te chwile.

A ja wam mówię, były piłkarz, poeta z Ustki,
damy czadu Niemcom – snobom, w rytmie rumby!

Stawiam na Rogera Guerreiro, to on strzeli gola,
nie po brazylijsku a po polsku – świat oszaleje!

Roger, inaczej “Rodżerski” – tak go nazywa Leo,
utrze nosa za rasistowskie hasła antykibicom…

To będzie nasz bohater narodowy – w Euro 2008;
karnawał przed nami, zwycięstwa przed nami!

Posłowie: Niedźwiadek Knut w Berlinie
będzie kibicował Polakom. –
“Ich bin fur Polen! Ich bin fur Polen”!

5.06.2008 – Ustka