My, Polacy w 2008 roku…
Zygmunt Jan Prusiński
Leonowi Beenhakkerowi
Mamy widowisko, Mistrzostwa Europy 2008,
cała Polska i Polonia święcić będzie te chwile.
A ja wam mówię, były piłkarz, poeta z Ustki,
damy czadu Niemcom – snobom, w rytmie rumby!
Stawiam na Rogera Guerreiro, to on strzeli gola,
nie po brazylijsku a po polsku – świat oszaleje!
Roger, inaczej “Rodżerski” – tak go nazywa Leo,
utrze nosa za rasistowskie hasła antykibicom…
To będzie nasz bohater narodowy – w Euro 2008;
karnawał przed nami, zwycięstwa przed nami!
Posłowie: Niedźwiadek Knut w Berlinie
będzie kibicował Polakom. –
“Ich bin fur Polen! Ich bin fur Polen”!
5.06.2008 – Ustka