Grzegorz Chlebny

Nazywam się Grzegorz Chlebny a wiersze piszę pod pseudonimem Manuel del Kiro. Urodziłem się 25 maja 1971 roku. Dzieciństwo i młodość spędziłem w Ćmielowie-mieście położonym nad rzeką Kamienną i słynącym z wyrobu porcelany.
Od 1992 roku żyję na emigracji-18 lat spędziłem w Grecji, 4 lata w Atenach i 14 na wyspie Mykonos. W 2010 przeniosłem się do Niemiec i obecnie mieszkam w Hamburgu. Wiersze zacząłem pisać już na emigracji w 1992 roku kiedy to do moich rąk trafiła książka z poezją Haliny Poświatowskiej i zafascynowany jej twórczością sam próbowałem pisać. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych życie wyparło jednak poezję, ale ponieważ kto raz się nią ,,zaraził” ten będzie do niej powracał, więc wróciłem i ja.
Debiutowałem w 2015 roku w Antologii grupy Ogród Poetów. Potem moje wiersze ukazały się w Antologii grupy Peron Literacki I, II, III Antologii Poetów Polskich 2016, Angorze, Kozimrynku. W moich wierszach staram się ukazywać świat ludzkich emocji. Jest on tak różnorodny że tematu na pewno nie zabraknie na kolejne wiersze.

Moje wiersze

 

 

 

 

 

Moje wiersze