Konkurs Poetycki im. Jana Leończuka – III edycja

Konkurs Poetycki im. Jana Leończuka ma charakter ogólnopolski. Tematyka wierszy jest dowolna. Ideą konkursu jest upamiętnienie wybitnego poety, prozaika, eseisty i tłumacza, nieżyjącego już Jana Leończuka oraz popularyzacja poezji współczesnej i integracja międzypokoleniowa.

Udział w Konkursie Poetyckim im. Jana Leończuka to także wyjątkowa forma promocji twórczości poetyckiej autorów z dorobkiem literackim, laureatów konkursów poetyckich, autorami tomików poetyckich. Zainteresowanie konkursem z roku na rok jest coraz większe. W pierwszej edycji nadesłano 77 prac konkursowych z całej Polski. W drugiej edycji było ich już 188, w tym dwie prace z Włoch.

Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Szukamy Polski i Redakcja Poeci w sieci. Współorganizatorami Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku i Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Przewodniczącą kapituły III edycji Konkursu Poetyckiego im. Jana Leończuka została ponownie dr hab. Iwona Rusek z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Książnicę Podlaską reprezentuje Eligiusz Buczyński Stowarzyszenie Szukamy Polski reprezentuje Bożena Bednarek. Sekretarzem Konkursu jest Anna Anchimowicz z Podlaskiej Redakcji Seniora.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 31 sierpnia 2024 roku nadesłać maksymalnie dwa wiersze o dowolnej tematyce i spełnić warunki regulaminu. Do udziału w konkursie zapraszamy poetki i poetów nie tylko z Podlasia. Zaproszenie do udziału w konkursie z wielką przyjemnością kierujemy również do poetek i poetów z pozostałych regionów Polski.

Wiersze opatrzone godłem prosimy przesłać wraz z kartą zgłoszeniową na adres e-mail: poeciwsieci.konkurs@gmail.com

Regulamin i Karta uczestnika III edycji Konkursu dostępne są na stronie poeciwsieci.pl